:: Skautské múzeum | Naši sponzori ::

Naša skautská chata

tel.: 0908 522 341

Poloha a okolie chaty

Naša skautská chata sa nachádza v Tichej doline pri Podsuchej (približne 11 kilometrov od mesta Ružomberok). Okolie chaty je príjemné a prostredie čisté. Niekoľko stoviek metrov od našej chaty stojí poľovnícka chata. Tá predstavuje v širšom okolí jediné ľudské obydlie, takže Tichá dolina, v ktorej sa chata nachádza, si svoje pomenovanie naozaj zasluhuje. Presná polocha chaty podla súradníc GPS je: 48°58'38.77"N 19°16'40.19"E

Naša skautská chata
Tak, to je ona...
Stavba kôlne
Chata stojí, robota nie

Interiér a celkový vzhľad

Pokiaľ ide o vzhľad chaty, už z fotografií je zrejmé, že ide o klasickú drevenicu. Pôvodne stála v dedine Liptovská Lúžna – odtiaľ bola prevezená do Tichej doliny a opäť zrekonštruovaná.

Prízemie je tvorené dvoma miestnosťami. V miestnosti s vchodovými dverami sa nachádza krb a veľká poschodová posteľ. V susednej miestnosti, z ktorej vedie rebrík na poschodie, je kompletne vybavená kuchyňa s pecou a jedálenským stolom. Na poschodí je pomerne veľa priestoru a nachádzajú sa tam matrace, takže slúži ako spálňa a sklad batožiny.

Drevený obklad stien
Drevený obklad stien
Krb
Krb
Kuchyňa
Kuchyňa
Poschodie
Poschodie

Prístup

Prístup k chate je pomerne dobrý. Z hlavnej cesty vedie asfaltka skoro až k chate, len posledných pár desiatok metrov sa musí auto popasovať s poľnou cestou. Najbližšia autobusová zastávka na Podsuchej alebo v Liptovskej Osade je vzdialená asi dva kilometre.

Správca chaty

Juraj Baláž – Vrták
Adresa:Papiernická 7/9, 034 01 Ružomberok
Tel.:0908 522 341
e-mail:azraelik#gmail.com ; balaz#murk.sk
designed by Huba